Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın yedincisi 2017-2018 eğitim öğretim yılında serbest tema ile düzenlenmiştir. Gençlerimizin gönüllerinde yankı bulan hikâyeleri derlemek amacıyla çıktığımız 7. Geleneksel Hikâye Yarışması duyurumuz, Türkiye genelindeki tüm İmam Hatip Liselerimize ulaştırılmış ve yarışmamıza onlarca ilden, iki yüzün üzerinde okuldan yüzlerce eser başvuruda bulunmuştur. Vakfımıza ulaşan bu hikayeler, ön değerlendirme ve ön jüri elemesinden geçtikten sonra asıl jürimize tevdi edilmiştir.

Köksal Alver, Sadık Yalsızuçanlar, Abdullah Harmancı ve Mehmet Kahraman’dan oluşan jürimizin puan usulü ile değerlendirmeleri sonucu yarışmamızda dereceye giren eserler belirlenmiştir.

Aşağıda isimleri ve sıralamaları bulunan öğrencilerimizi özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca yarışmamıza eser gönderen yüzlerce İmam Hatip Liseli gencimizi de emek ve gayretlerinden ötürü can u gönülden kutluyoruz. İmam Hatipli gençlerimizin ilim, irfan ve hikmet yolunda gösterdikleri gayret ve emek her türlü takdirin üstünde ve tüm ödüllerin karşılayamayacağı bir derecededir. Lakin, yarışma gereği bazı öğrencilerimizin dereceye girmeleri, bir sıralama yapılması gerekliliği de ortadadır. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi, onlara destek olan öğretmen ve okul idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri 20 Eylül 2018 Perşembe günü Konya’da Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılacak ödül törenimizde takdim edilecektir. (Tarih, saat ve yer konusunda bir değişiklik olması durumunda web sitemizden duyuru yapılacak ve kazanan öğrencilerimiz bizzat bilgilendirilecektir.)

Ayrıntılı bilgi vakfımızın web sitesinden takip edilebileceği gibi, vakıf telefonlarımızdan da detaylı bilgi alınabilir.

 

1. Faruk Sartık- İstanbul – Kartal AİHL / “CUİUSVİS HOMİNİS EST ERRARE” adlı öyküsüyle…

2. Sümeyye Kalkan- Konya – Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL / “ÂNIN DİVANESİ” adlı öyküsüyle…

3. Arif Kıraç – İstanbul – Kartal AİHL / “DUVARSIZ ODALAR” adlı öyküsüyle…

 

Mansiyon   : Kezban Nur Batumak – Konya – Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL / “KARANFİLLİ SAKIZ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon   : Kübra Karabul – İstanbul – Fatma Talip Kahraman Kız AİHL / “21. YAŞ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon   : Ezgi Arslan – Manisa – Manisa – Salihli Kız AİHL / “KADİM DOSTLAR” adlı öyküsüyle…

Mansiyon   : Ayşe Asena Tülümen – Trabzon – Vakfıkebir AİHL / “MERHAMETİN SON DALGASI” adlı öyküsüyle…

Mansiyon   : Miray Kaya – Kırklareli – Kırklareli AİHL / “GÖREV BAŞARILDI” adlı öyküsüyle…