Ülke sınırımızda oluşturulan terör koridoruna karşı yürütülen “Zeytin Dalı Harekâtı”nda Allah’a hamdolsun ki; terörist yapılanmaların merkezi haline getirilen Afrin kontrol altına alınmıştır.

Sadece ülkemizin değil, bölge ülkelerinin ve insanlığın barış ve huzurunu hedefleyen harekâtın; Çanakkale Destanımızın yıl dönümünde zafere ulaşmış olması ülkemiz ve milletimiz üzerinde kirli oyunlar kuranlara karşı net bir mesaj olmuştur.

Afrin Zaferi göstermektedir ki; Türkiye, Çanakkale ruhunu korumakta, o ruh en güçlü bir şekilde varlığını sürdürmekte hatta geçmişinden daha kuvvetli bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Yine bu harekât ve kazanılan zafer göstermiştir ki; Türkiye, hem bölgenin, hem dünya mazlumlarının hem de gönül coğrafyasının hamisi, en dinamik gücü ve dünyanın sarsılmaz bir vicdan kalesidir.

Barış, huzur ve gönüllerin fethi ekseninde yürütülen harekât sürecinde Bosna’dan Somali’ye, Malezya’dan Arnavutluk’a, dünyanın dört bir köşesinden milletimiz ve ordumuz için yapılan dualar Zeytin Dalı Harekâtı’nı ve elde edilen zaferin anlamını çok daha açık bir şekilde anlatmaktadır.

Türkiye barış, huzur ve dayanışma adına dostlarına uzattığı zeytin dalının samimiyetini ve güvenini, düşmanlarına ve kendisine düşmanlık besleyenlere karşı ise yumruğunun gücünü bir kez daha göstermiştir.

Harekât süreci içerisinde Ülkemiz genelinde oluşan milli birlik, kardeşlik ve dayanışma ortamı da milletçe dünyaya verilmiş en net mesajlarımızdan birisi olarak tarihe geçerken; Afrin ve kırsalında Mehmetçiğimizi bölge halkının bayram edercesine karşılaması, onları bağrına basması da bir milletin adalet, merhamet ve asaletinin nişanesi olmuştur.

Kazanılan zaferimizin mimarı, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına, kuvvet komutanlarımıza, Mehmetçiğimize İmam Hatipliler olarak sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz.

Kahraman şehitlerimizi şükran, rahmet ve minnetle yâd ederken, gazilerimize de Rabbimizden şifalar niyaz ediyorum.

Türkiye; bu ruh, kararlılık ve cesaretiyle dosta güven, düşmana korku vermeye istikrarla devam edecektir.

Zeytin dalı harekâtı ile mazlumlar, vicdan kaleleri, adalet ve merhamet sahipleri kazanmış; hainler ve teröristler ile dünyada kirli oyunlar kuran terör seviciler kaybetmiştir. Bundan sonra yapılacak olan ise; insani yardımlar, inşa ve ihya faaliyetleri ile bölge halkının yaralarının sarılması, bölgenin yeniden imarıdır.

Biz biliyoruz ki; zafer daima inananlarındır.

 

Ecevit Öksüz

Genel Başkan