Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın yedincisi 2018-2019 eğitim öğretim yılında serbest tema ile düzenlenmiştir. Gençlerimizin gönüllerinde yankı bulan hikâyeleri derlemek amacıyla çıktığımız 8. Geleneksel Hikâye Yarışması duyurumuz, Türkiye genelindeki tüm İmam Hatip Liselerimize ulaştırılmış ve yarışmamıza onlarca ilden, iki yüzün üzerinde okuldan yüzlerce eser başvuruda bulunmuştur. Vakfımıza ulaşan bu hikayeler, ön değerlendirme ve ön jüri elemesinden geçtikten sonra asıl jürimize tevdi edilmiştir.

Köksal Alver, Sadık Yalsızuçanlar, Abdullah Harmancı ve Mehmet Kahraman’dan oluşan jürimizin puan usulü ile değerlendirmeleri sonucu yarışmamızda dereceye giren eserler belirlenmiştir.

Aşağıda isimleri ve sıralamaları bulunan öğrencilerimizi özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca yarışmamıza eser gönderen yüzlerce İmam Hatip Liseli gencimizi de emek ve gayretlerinden ötürü can u gönülden kutluyoruz. İmam Hatipli gençlerimizin ilim, irfan ve hikmet yolunda gösterdikleri gayret ve emek her türlü takdirin üstünde ve tüm ödüllerin karşılayamayacağı bir derecededir. Lakin, yarışma gereği bazı öğrencilerimizin dereceye girmeleri, bir sıralama yapılması gerekliliği de ortadadır. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi, onlara destek olan öğretmen ve okul idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri Eylül ayı içerisinde, daha sonra ilan edilecek bir günde Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılacak ödül törenimizde takdim edilecektir. (Tarih, saat ve yer konusu web sitemizden bilahare duyurulacak ve kazanan öğrencilerimiz bizzat bilgilendirilecektir.)

Ayrıntılı bilgi vakfımızın web sitesinden takip edilebileceği gibi, vakıf telefonlarımızdan da detaylı bilgi alınabilir.

1. Sümeyye Kalkan – Konya – Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL / “TURŞUDAN MESELE” adlı öyküsüyle…

2. Şevval Aydoğan- Düzce – Akçakoca Emine Sevil AİHL / “İLERLE” adlı öyküsüyle…

3. Abdullah Selman Pullu – Konya – Tahir Büyükkörükçü AİHL / “ROLÜNÜ BUL” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Ali Kurt – Konya – Hacıveyiszade AİHL / “SINIRLARI AŞMAK” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  :Ceyda Karabul – İstanbul – Şehit Ömer Halis Demir Kız AİHL / “BEN YOLCUSU KALMASIN” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Sare Nur Bensiz – Ankara – Şehit Ahmet Özsoy Kız AİHL / “SOLGUN MAVİ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Ahsen Karakelle – Erzurum – Erzurum AİHL / “İÇİMDE KANAYAN YARA” adlı öyküsüyle…Mansiyon  : Ali Fuat Karaaslan – Kocaeli – Necip Fazıl Kısakürek AİHL / “YALNIZ” adlı öyküsüyle…