Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın dokuzuncusu 2020-2021 eğitim öğretim yılında “Yeni Normal” teması ile düzenlenmiştir. Gençlerimizin gönüllerinde yankı bulan hikâyeleri derlemek amacıyla çıktığımız 9. Geleneksel Hikâye Yarışması duyurumuz, Türkiye genelindeki tüm İmam Hatip Liselerimize ulaştırılmış ve yarışmamıza onlarca ilden, yüzlerce eser başvuruda bulunmuştur. Vakfımıza ulaşan bu hikayeler, ön değerlendirme ve ön jüri elemesinden geçtikten sonra asıl jürimize tevdi edilmiştir.

Sadık Yalsızuçanlar, Abdullah Harmancı, Mehmet Kahraman ve Emin Gürdamur ’dan oluşan jürimizin puan usulü ile değerlendirmeleri sonucu yarışmamızda dereceye giren eserler belirlenmiştir.

Aşağıda isimleri ve sıralamaları bulunan öğrencilerimizi özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca yarışmamıza eser gönderen yüzlerce İmam Hatip Liseli gencimizi de emek ve gayretlerinden ötürü canı gönülden kutluyoruz. İmam Hatipli gençlerimizin ilim, irfan ve hikmet yolunda gösterdikleri gayret ve emek her türlü takdirin üstünde ve tüm ödüllerin karşılayamayacağı bir derecededir. Lakin, yarışma gereği bazı öğrencilerimizin dereceye girmeleri, bir sıralama yapılması gerekliliği de ortadadır. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi, onlara destek olan öğretmen ve okul idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri Eylül ayı içerisinde, daha sonra ilan edilecek bir günde yapılacak ödül törenimizde takdim edilecektir. (Tarih, saat ve yer konusu web sitemizden bilahare duyurulacak ve kazanan öğrencilerimiz bizzat bilgilendirilecektir.)

Ayrıntılı bilgi vakfımızın web sitesinden takip edilebileceği gibi, vakıf telefonlarımızdan da detaylı bilgi alınabilir.

1. Hazal Türk – Ordu – Gölköy AİHL / “RAHMİ’NİN YÜZÜNDEKİ GÜLÜMSEME” adlı öyküsüyle…

2. Saliha Zeliha Çekiç – İstanbul – Şehit Şirin Diril Kız AİHL / “HİÇBİR ŞEY DEĞİŞTİ Mİ?” adlı öyküsüyle…

3. Yunus Emre Gençelli – Afyonkarahisar – Hattat Ahmet Karahisari AİHL / “KORONA GÜNLERİNDE UMUT” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Meryem Çınar – Konya – Mevlana Kız AİHL / “HAYATIN YENİ SÜRÜMÜ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Nazlı Taş – Elazığ – Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç AİHL / “UÇURTMA” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Şeyma Çınar – İstanbul – Mehmet Emin Saraç AİHL / “SUKÛT-U HAYAL” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Hatice Hevesli – Konya – Mevlana Kız AİHL / “HEP O ŞARKI” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Esma Nur Erpınar – Konya – Mevlana Kız AİHL / “RUHU BESLEYEN KELİME “DOKUNMA” adlı öyküsüyle…