Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV), 1994 yılında özelde İmam Hatipler, genelde ise din eğitimi ve gençlik adına bilgi, düşünce, strateji ve sosyal politikalar üretmek amacıyla kurul­muş bir vakıftır.

Kurulduğu günden bu yana pek çok faaliyete imza atan vak­fımızın faaliyetlerinden bir tanesi de ülkemiz genelindeki İmam Hatip Liseleri arasında hikaye yarışmaları düzenlemek olmuştur. Düzenlenen hikaye yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimiz arasından halen İmam Hatip Lisesi’nde okuyan kırk gencimiz ile 2016 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle yürütülen “Geleceğin Yazarları Buluşuyor” projesinde yirmi haftalık bir yazarlık eğitimi gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu projenin sonunda öğrencilerimizin farklı edebi türlerdeki verimleri elinizdeki bu kitapta bir araya getirilmiştir. Gençlerimizin ilk ürünleri olan şiir, öykü, deneme ve anılar taze bir fidan, tomurcuklanan bir çiçek hassasiyeti ve nefasetinde sizlerin ilgisine sunulmaktadır.

Elinizdeki bu kitapta okuyacağınız her bir satır, İmam Hatip Nes­li’nin gönül dünyasından kopup gelen, geleceğin yazarları olacak gençlerimizin göz nuru eserleridir.