Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV), 1994 yılında özelde İmam Hatipler, genelde ise din eğitimi, gençlik ve sosyal politikal-ar adına bilgi, düşünce, strateji üretmek amacıyla kurulmuş bir vakıftır.

Kurulduğu günden bu yana pek çok faaliyete imza atan vakfımızın faaliyetlerinden bir tanesi de ülkemiz genelindeki İmam Hatip Liseleri arasında hikâye yarışmaları düzenlemek olmuştur. Düzenlenen hikâye yarışmalarında dereceye giren ve yazamaya istekli, yetenekli öğrencilerimiz arasından halen İmam Hatip Liselerinde okuyan kırk gencimiz ile 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yirmi haftalık bir yazarlık eğitimi gerçekleştirilmiştir. Söz-konusu eğitimler, “Geleceğin Yazarları Buluşuyor” isimli projemiz kapsamında üç yıldır Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle yürütülmektedir. Söz konusu projenin sonunda öğrencilerimizin farklı edebi türlerdeki üretimleri elinizdeki bu kitapta bir araya getirilmiştir. Gençlerimizin ilk ürünleri olan şiir, öykü, deneme ve anılar taze bir fidan, tomurcuklanan bir çiçek hassasiyeti ve nefasetinde sizlerin ilgisine sunulmaktadır.

Elinizdeki bu kitapta okuyacağınız her bir satır, İmam Hatip Nesli’nin gönül dünyasından kopup gelen, geleceğin yazarları olacak gençlerimizin göz nuru eserleridir.