Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından, Selçuklu Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen ve geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın altıncısı 2016-2017 eğitim öğretim yılında “15 Temmuz” temasıyla düzenlenmiştir.

“O gün tarih yazanları bugün tarihe yaz” diyerek 15 Temmuz’a dair gençlerimizin gönüllerinde yankı bulan hikayeleri derlemek amacıyla çıktığımız 6. Geleneksel Hikâye Yarışması duyurumuz, Türkiye genelindeki tüm İmam Hatip Liselerimize ulaştırılmış ve yarışmamıza yüzlerce eser başvuruda bulunmuştur.

Vakfımıza ulaşan yüzlerce hikâye, ön değerlendirme ve ön jüri elemesinden geçtikten sonra asıl jürimize tevdi edilmiştir.

Köksal Alver, Sadık Yalsızuçanlar, Abdullah Harmancı ve Mehmet Kahraman’dan oluşan jürimizin puan usulü ile değerlendirmeleri sonucu yarışmamızda dereceye giren eserler belirlenmiştir.

Aşağıda isimleri ve sıralamaları bulunan öğrencilerimizi özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca yarışmamıza eser gönderen yüzlerce İmam Hatip Liseli gencimizi de emek ve gayretlerinden ötürü can u gönülden kutluyoruz.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri 21 Eylül 2017 Perşembe günü Konya’da yapılacak ödül töreninde takdim edilecektir. Ödül töreninin yapılacağı salon bilahare duyurulacaktır.

Ayrıntılı bilgi vakfımızın web sitesinden takip edilebileceği gibi, vakıf telefonlarımızdan da detaylı bilgi alınabilir.

1. Mürüvvet Özpehlivan- Konya – Mümine Hatun Kız AİHL / “Bağla(n)ma” adlı öyküsüyle…

2. Edanur Batum- Samsun – Emine-Ahmet Yeni Kız AİHL/ “Al Tülbentli Gelincik” adlı öyküsüyle…

3. Bilge Sena Bulut- Trabzon – Trabzon Kız AİHL / “Fotoğraf Karesi” adlı öyküsüyle…

 

Mansiyon  : Feyzanur Karaçalı- Adana – Yaşar Rukiye Kısacık AİHL / “DİNLİYORUM” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : Fatime Önler- Şanlıurfa- Siverek Mehmet Ragıp Karcı Kız AİHL / “GECEYİ KARARTAN GECE” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : MİHRİBAN GÜN- İstanbul- Uluslararası Pendik Kız  AİHL / “KARAR” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : BEYZA MUTLU- İstanbul- Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu AİHL / “BULUT” adlı öyküsüyle…

Mansiyon  : NİSA ESER- Yozgat – Sorgun AİHL / “KARA GÜN” adlı öyküsüyle…