Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın onuncusu 2022-2023 eğitim öğretim yılında serbest tema ile düzenlenmiştir. Gençlerimizin gönüllerinde yankı bulan hikâyeleri derlemek amacıyla çıktığımız 11. Geleneksel Hikâye Yarışması duyurumuz, Türkiye genelindeki tüm İmam Hatip Liselerimize ulaştırılmış ve yarışmamıza 60 ilden, 482 eser başvuruda bulunmuştur.

Vakfımıza ulaşan bu hikayeler, yürütülen titiz çalışmalar sonucu ön değerlendirme ve ön jüri elemesinden geçtikten sonra alanında söz sahibi kalemlerden oluşan seçici kurul üyeleri Abdullah Harmancı, Mehmet Kahraman ve Sadık Yalsızuçanlar tarafından puan usulü ile değerlendirilip derecelendirmesi yapılmıştır.

Aşağıda isimleri ve sıralamaları bulunan öğrencilerimizi özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca yarışmamıza eser gönderen yüzlerce İmam Hatip Liseli gencimizi de emek ve gayretlerinden ötürü canı gönülden kutluyoruz. İmam Hatipli gençlerimizin ilim, irfan ve hikmet yolunda gösterdikleri gayret ve emek her türlü takdirin üstünde ve tüm ödüllerin karşılayamayacağı bir derecededir. Lakin, yarışma gereği bazı öğrencilerimizin dereceye girmeleri, bir sıralama yapılması gerekliliği de ortadadır. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi, onlara destek olan öğretmen ve okul idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri Eylül ayı içerisinde, daha sonra ilan edilecek bir günde yapılacak ödül törenimizde takdim edilecektir. (Tarih, saat ve yer konusu web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan bilahare duyurulacak ve kazanan öğrencilerimiz bizzat bilgilendirilecektir.)

1. Çiğdem Yıldırım – Konya – Yunak AİHL / “ODUNCULAR” adlı öyküsüyle…

2. Halil Gökgöz – İstanbul – Ekrem Cevahir AİHL / “FİLİKA” adlı öyküsüyle…

3. Zeynep Erim – Bursa – Şehit Fevzi Başaran AİHL / “SAKIN AÇMA” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: İclal Açıkgöz – Kocaeli – Mehmet Akif Ersoy Kız AİHL / “ADEM’İN BAHÇESİ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Beyzanur Duman – Konya – Konya AİHL / “ARAYIŞ VE ADANIŞ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Müberra Dilay – İstanbul – TOKİ Celalettin Ökten Kız AİHL / “SEKİZ SANİYE” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Nadir Edikli – Konya – Karatay Ali Ulvi Kurucu AİHL / “Taşsız Mezar” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Merve Aktürk – Trabzon – Şehit Ahmet Çamur AİHL / “YALANCI RUHLAR RESİTALİ” adlı öyküsüyle…

Ayrıntılı bilgi için: 0532 437 5660