Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarımızın on ikincisi 2023-2024 eğitim öğretim yılında serbest tema ile düzenlenmiştir. Gençlerimizin gönüllerinde yankı bulan hikâyeleri derlemek amacıyla çıktığımız 12. Geleneksel Hikâye Yarışması duyurumuz, Türkiye genelindeki tüm İmam Hatip Liselerimize ulaştırılmış ve yarışmamıza 55 ilden, 300’den fazla eser başvuruda bulunmuştur.

Vakfımıza ulaşan bu hikayeler, yürütülen titiz çalışmalar sonucu ön değerlendirme ve ön jüri elemesinden geçtikten sonra alanında söz sahibi kalemlerden oluşan seçici kurul üyeleri Abdullah Harmancı, Mehmet Kahraman ve Sadık Yalsızuçanlar tarafından puan usulü ile değerlendirilip derecelendirmesi yapılmıştır.

Aşağıda isimleri ve sıralamaları bulunan öğrencilerimizi özverili ve gayretli çalışmaları neticesinde elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca yarışmamıza eser gönderen yüzlerce İmam Hatip Liseli gencimizi de emek ve gayretlerinden ötürü canı gönülden kutluyoruz. İmam Hatipli gençlerimizin ilim, irfan ve hikmet yolunda gösterdikleri gayret ve emek her türlü takdirin üstünde ve tüm ödüllerin karşılayamayacağı bir derecededir. Lakin, yarışma gereği bazı öğrencilerimizin dereceye girmeleri, bir sıralama yapılması gerekliliği de ortadadır. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi, onlara destek olan öğretmen ve okul idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri Eylül ayı içerisinde, daha sonra ilan edilecek bir günde yapılacak ödül törenimizde takdim edilecektir. (Tarih, saat ve yer konusu web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan bilahare duyurulacak ve kazanan öğrencilerimiz bizzat bilgilendirilecektir.)

1. Elif Sude Karabağ – Konya – Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL / “KANLI MENDİL” adlı öyküsüyle…

2. Hüseyin Aydoğan – İstanbul – Sabri Ülker AİHL/ “EFSANENİN DOĞUŞU” adlı öyküsüyle…

3. Yusuf Talha Yurt – Ankara – Tevfik İleri AİHL / “KIZIL KEFEN” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Ceylin Varol – Konya – Prof. Dr. Ömer Dinçer Kız AİHL / “CANIMIN CANI RİM” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Zeynep İlya Faydalı – Ankara – Ankara Kız AİHL / “BİRLİKTE YANAN OCAKLAR” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Ebrar Savaş – Konya – Osman Hulusi Ateş Kız AİHL / “SON 48 SAAT” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Zehra Ünlü – Sakarya – Şehit Yılmaz Ercan Kız AİHL / “GEÇEN YAZ” adlı öyküsüyle…

Mansiyon: Mehmet Köksal – İstanbul – Kartal AİHL / “ALLAH VAR, HER ŞEY VAR” adlı öyküsüyle…

Ayrıntılı bilgi için: 0532 437 5660